Obniż rachunki

 

Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy obniżyć Twoje rachunki.
Kontakt e-mail: ; tel. +48 512 040 269

Najczęściej zadawane pytania

 

01

Czy warto wymienić oświetlenie na LED?

Wymiana oświetlenia na LED przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim podnosi wartość użytkową budynku poprzez znaczne obniżenie kosztów jego eksploatacji. Lampy LED są aż do 80% wydajniejsze niż tradycyjne świetlówki i żarówki. Oprócz znacznie mniejszego zużycia energii elektrycznej ważna zaletą diod LED jest większe bezpieczeństwo użytkowania oraz większa żywotność. Nie zapominajmy również o tym, że diody LED nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak na przykład rtęć, dlatego są bardziej przyjazne dla środowiska.

02

Czy warto zamontować fotowoltaikę na nowym domu?

Zdecydowanie tak! Budowa domu z instalacją fotowoltaiczną zwiększy koszt całego przedsięwzięcia, jednak należy potraktować to jako inwestycję, ponieważ zamontowanie paneli fotowoltaicznych daje nam oszczędności już od pierwszych dni użytkowania. Tak więc im wcześniej je zainstalujemy tym szybciej obniżymy nasze rachunki. Najnowsze generacje ogniw fotowoltaicznych zapewniają szybszy zwrot inwestycji, a następnie zupełnie darmową energię elektryczną dla domu.

03

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Zainstalowane panele fotowoltaiczne pobierają energię z promieni słonecznych, zamieniając ją w energię elektryczną. Wytworzony w panelach prąd stały (DC) przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd zmienny, który dopasowuje się do sieci energetycznej. W ten sposób dostarczany jest prąd do domu, a uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco lub magazynować.

04

Czym ogrzewać dom zgodnie z ustawą antysmogową?

Najlepszym rozwiązaniem jest termomodernizacja domu, czyli wymiana pieca węglowego na rozwiązania grzewcze, które są bardziej ekologiczne. Takie jak np. pompa ciepła, piec gazowy czy kocioł na pellet.

05

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jest to również ekologiczne źródło ciepła. Dlaczego?

Pompa ciepła pozyskuje nawet 75% energii ze środowiska naturalnego, pozwala więc nam nie tylko na ogrzewanie domu, ale także przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Nasza oferta

 

Jak możemy Ci pomóc?

 

Zapytaj o ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Kontakt: e-mail: ; tel. +48 512 040 269

Statystyki

 

40 000

sprzedanych modułów fotowoltaicznych od trzeciego kwartału 2019 roku

2 x 2MW

dwie farmy fotowoltaiczne o mocy 2 MW obsłużone kompleksowo

1990 r.

Ponad 30 lat doświadczenia na rynku elektrotechnicznym i oświetleniowym

tysiące

obsłużonych inwestycji i modernizacji oświetlenia na terenie całej Polski

Polecane artykuły

 

KONTAKT

Masz pytania?

Potrzebujesz fachowej porady lub wyceny?
Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości.