WRÓĆ


AKTUALNOŚCI

ELMAX poszerza swoją ofertę o pompy ciepła!
Zacznij oszczędzać na ogrzewaniu!

ELMAX poszerza swoją ofertę o pompy ciepła!

 

Z uwagi na zmieniające się potrzeby klientów i rosnące koszty utrzymania obiektów prywatnych i komercyjnych firma ELMAX Oświetlenie i Elektrotechnika poszerzyła swoją ofertę o pompy ciepła m.in. takich marek jak ROTENSO, KENSOL, FoxAIR.

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jest to również ekologiczne źródło ciepła. Dlaczego?

Pompa ciepła pozyskuje nawet 75% energii ze środowiska naturalnego, pozwala więc nam nie tylko na ogrzewanie domu, ale także przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Rodzaje pomp ciepła

 

Pompy ciepła dzielimy ze względu na dolne i górne źródło.

 

Dolne źródło to miejsce skąd dane urządzenie pobiera energię, czyli odnawialne źródła energii tj. powietrze, grunt i wody podziemne.

Uwzględniając różne rodzaje dolnego źródła, pompy możemy podzielić na:

  • Pompy ciepła gruntowe, które zasilane są ciepłem ziemi. Ich zaletą jest stabilność pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz, natomiast główną wadą – wysoki koszt inwestycyjny.
  • Pompy ciepła wodne (typu woda-woda), w których ciepło pobierane jest z wód gruntowych, np. przez wykonanie studni czerpnej i zrzutowej.
  • Pompy ciepła powietrzne (typu powietrze-woda), które wykorzystują jako dolne źródło energię powietrza. Ich zaletą jest ich montaż, który jest o wiele prostszy niż w przypadku pomp gruntowych, a wadą – obniżenie sprawności urządzenia wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz.

 

Górne źródło to tzw. emitery ciepła, czyli punkty, do których oddawane jest zgromadzone ciepło. Będą to nawiewy, kaloryfery, czy ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe).

Mamy tu do wyboru pompy monoblok i pompy split, które różnią się rozmieszczeniem komponentów.

  • Pompy typu split – w tym przypadku wymiennik ciepła (skraplacz) instalowany jest wewnątrz pomieszczenia, natomiast parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny, które odpowiadają za pozyskiwanie energii z otoczenia, ulokowane są w jednostce zewnętrznej.
  • Pompy monoblok – stanowią one jeden, hermetyczny moduł.

 

 

W przypadku zainteresowania szczegółową ofertą skontaktuj się z naszym specjalistą:

 

Michał Wojtaś

tel. +48 512 040 269

 

 

Pobierz karty katalogowe:ROTENSO Aquami_katalog 2021/2022

KENSOL_Monoblok KTM 6-17 kW_karta katalogowa

FoxAIR Blue Line_karta katalogowa

FoxAIR Green Line_karta katalogowa

Czytaj następny:

24 lis 2022
50% OFF na BLACK FRIDAY w Salonach ELMAX
Aktualności Oświetlenie Promocje Wydarzenia